Fakty 15 celebrít, které zabil démon alkohol!

15 celebrít, které zabil démon alkohol!

Nasledujúcich pätnásť celebrít kvôli nemu postretlo to najhoršie.

Errol Flynn

28521

Pitie, ženy a míňanie – takému životu holdovala hollywoodska hviezda Errol Flynn. Neskôr mu zostal už len ten alkohol, ktorý mu v 50 rokoch privodil infarkt.

Veronika Lake

28523

Aj napriek schizofrénii, diagnostikovanou v puberte sa herečke Veronike Lake pomerne darilo. V 40. rokoch prepožičala svoju tvár množstvu femme fatale. Narastajúce závislosť na alkohole ale jej zdravotný stav zhoršovala, a to sa podpísalo aj na jej kariére. Neskoršie pokusy znovu uspieť prišli navnivoč a ona v roku 1973 zomrela na cirhózu.

W.C. Fields

28524

Na plátne mu prisudzuje rola opileckého frfloša. Alkoholu sa W.C. Fields ale bohužiaľ nevyhýbal ani v reálnom živote. “Vždy pri sebe noste fľašu whisky pre prípad hadieho uhryznutia. A tiež, vždy pri sebe noste malého hada,” taká je jedna z jeho dostatočne výmluvných hlášok. Zomrel v 66 rokoch na krvácanie do žalúdka.

Hank Williams

28525

Nadaný hudobník Hank Williams tešil poslucháča len krátko. Už v 29 rokoch ho kvôli závislosti na práškoch a pitiu dohnal infarkt. Jeho osud pred nedávnom stvárnil Tom Hiddleston vo filme I Saw The Light.

John Barrymore

28526

John Barrymore je jednou z prvých hviezd strieborného plátna. Kvôli pitiu ale nebol príliš obľúbený medzi filmovým štábom a neskôr ho už málokto chcel zamestnať. Počas prohibície v rokoch 1920 až 1933 si ilegálne obstarával alkohol pochybnej kvality, čo sa citeľne podpísalo na jeho zdraví. V roku 1942 skolaboval počas nakrúcania rozhlasového programu. Desať dní po prevoze do nemocnice zomrel kvôli pokročilej cirhóze pečene a zlyhávaniu obličiek.