18+: Najstrašidelnejšie miesta na planéte: Tiene v opustenom blázinci, les samovrahov či socha Krista na dne oceánu

Zatiahnite si závesy a ponorte sa do príbehov a fotografií, z ktorých vám bude behať mráz po chrbte!

# 1 Les samovrahov v Japonsku

CgEUyhdUMAEuP8-

Možno ste o ňom už počuli, pravidelne sa umiestňuje na vrchole rebríčkov strašidelnosti. Jedná sa o japonský les Aokigahara, ktorý sa viaže najmä ku knihe Nami no To. Ako je to možné? Predstavte si, že na konci tejto knihy spáchajú samovraždu dve hlavné postavy práve v lese Aokigahara. Pravdepodobne ani autor neočakával, že ľudia nespokojní so svojim životom budú jej knižného hrdinu nasledovať.

Samovrážd tú je toľko, že sú tu nainštalované aj bezpečnostné kamery, ostatky zbierajú dobrovoľníci a všade sa to hemží turistami. Výlet sa však môže zmeniť v hrôzu, keď prejdete okolo obesenca. To však nie je jediné, čo sa vám môže stať. Lesom sa potĺkajú údajne aj zlodeji, ktorí nebožtíkov aj turistov okrádajú.

aokigahara-1

V lese navyše nežijú takmer žiadne zvieratá, skrátka sa im tam asi nedarí. Štatistiky samovrahov nie sú, pretože les nie je práve malý a tela sa tam teda ľahko stratia, avšak napríklad v roku 2010 dobrovoľníci našli pozostatky viac ako päťdesiatky ľudí.

# 2 Opustený blázinec v Taliansku

harbert_baglione_1000_shadows_00

Talianska Parma a opustený blázinec, to sú slovné spojenia naháňajúce hrôzu. Miesto má podľa návštevníkov naozaj zvláštnu atmosféru. Čo však dodáva miestu ešte desivejší nádych? 1000 tieňov!

parma10

Jedná sa o čiernošedé maľby tieňov pripomínajúce človeka či ducha, ktorým umelec Hebert Baglioni bývalú nemocnicu pre duševne chorých “vyzdobil”! Akoby hororové ticho, ktoré sem tam narušujú staré dvere, nestačilo. Však už aj samotné lekárske prostredie, plné invalidných vozíkov a injekčných striekačiek niektorých z nás desí!

# 3 Vyhladzovací tábor v Osvienčime

01586_welcometohell_1680x1050

Toto miesto tu nesmie chýbať. Je len málo ľudí, ktorých už samotný názov nedesí. Vyhladzovací tábor s tou najhoršou povesťou, aby tiež nie, zomrelo tu údajne cez milión ľudí a to len za 4 a pol roka “prevádzky”. Pri rozprávaní pamätníkov, čo sa vlastne v tábore dialo, dodnes stoja ľuďom vlasy hrôzou.

O mieste by sa toho dalo napísať naozaj veľa, od ľudských pozostatkov, ktoré sa tam váľali na hromadách, cez Mengeleho desivé pokusy na židovských deťoch, až po miestnosti plné ľudských vlasov, topánok či protéz. Návštevníci môžu vidieť aj plynovú komoru, kde každého vydesia ryhy po nechtoch zúfalých ľudí, snažiac sa dostať von.

cache

Atmosféru má miesto dodnes veľmi podivnú a strašidelnú. Všade ostnaté drôty, drevené “postele” a hrozné fotografie obetí. Dozorcovia sa s disciplínou naozaj nijako nepárali, niektorých z vás by za neposlušnosť ihneď zastrelili a to je ešte to lepšie a dôstojnejšie, mohli vás totiž tiež nechať roztrhať psami alebo ste mohli pomaly umrieť na jednu z chorôb, ktoré sa v tábore šírili.

# 4 Socha Ježiša na dne oceánu

798409175-christ-of-the-abyss-ligurian-sea-school-of-fish-statue

Bronzová socha Ježiša bola do mora v Taliansku umiestnená v roku 1954, ako vôbec prvá socha pod morskou hladinou. Medzitým vzal podmorský ekosystém za svoje a Kristus bol obalený morskými rastlinami a koralmi. Desivo miesto vyzerá hrozivo hlavne z blízka.

The statue of Christ Of The Abyss (Cristo degli abissi) in the Marine Protected Area of Portofino (Area Marina Protetta, Portofino), Liguria, Italy. Mediterranean Sea. This was the world's first underwater statue, sculpted by Guido Galletti, and placed underwater in 1954. Its bronze consists of medals of mariners and athletes, parts of ships, bells and canons. It was restored in 2004. There are two famous copies of this statue - one underwater in the Florida Keys and one underwater in Grenada.

Aj tak je rajom potápačov, ale už aj morských rybiek, ktoré si na ňu zvykli. Je tak populárna, že má dokonca dve kópie, jednu pri americkej Floride a druhú v Grenade. Páči sa vám socha, alebo vám naháňa strach?

# 5 Hora krížov (Kryžiai kalnas) v Litve

kryziu-kalnas-21 (2)

Pútnické miesto litovského kresťanstva. Miesto naháňa hrôzu svojou symbolikou, narazíte tu na tisíce a tisíce drevených, kovových i plastových krížov, ktoré sú tu podľa tradície umiestňované už od prvej polovice 19. storočia. Počas totality slúžilo miesto i ako vzdor voči Sovietskemu režimu, pretože tomu sa nepáčilo už od vojny.

maxresdefault-31

Hora je vyhľadávaným turistickým cieľom, bol tu dokonca aj pápež, napriek tomu podľa niektorých vyvoláva nepríjemné pocity a údajne aj mierne vibrácie vo vnútri ľudského tela. Koniec koncov takto večer toľko krížov, to by nevydržal ani svätý!