7 vecí, ktoré zaručene zničia vaše manželstvo!

Sú veci, ktoré by sa v manželstve a celkovo v partnerskom vzťahu proste robiť nemali. Aj napriek tomu, že to v tej chvíli nemusíte myslieť nijako zle, partner to postupom času, kedy sa problémy budú na seba nabaľovať, uvidí inak. Prichystali sme si teda pre vás 7 vecí, na ktoré by ste si mali dávať pozor, ak chcete, aby vaše manželstvo vydržalo.

Jeden kritizuje toho druhého

Skritizujete čokoľvek, čo váš partner urobí? Uprace kuchyňu, vy ale napriek tomu idete a ešte tam niečo dorobíte? Nielenže podrývate týmto partnerovo sebavedomie, ale ničíte pomaly ale iste aj vaše manželstvo. Muži všeobecne chcú byť tými úžasnými a docenenými, tak sa raz premôžte a nejaké to smietko prehľadnite. Ak vám vadí nejaká partnerova vlastnosť, ešte predtým než ho budete chcieť meniť, spýtajte sa ho, či o to vôbec stojí!

Veria, že sú bez seba “neúplní”

Mnoho ľudí uviazne vo svojej zromantizovanej ilúzii, že je ich partner tou druhou polovicou a preto, aby boli “dokonalí” ho potrebujú mať pri sebe. Lenže toto je len známkou nezrelosti a osobnej neistoty. Partnerovi tým tento človek dáva na ramená obrovskú dávku zodpovednosti a už svojho partnera neberie ako seberovného.

583450ed4586f

Nemajú spoločné životné ciele

“Raz mi jedna nevesta pred svadbou rozprávala o svojej hádke s jej v tom čase ešte stále snúbencom. Mal jej do tváre na konci hádky povedať túto vetu: “Myslíš si, že o mne vieš všetko, ale nevieš nič.” Preto som sa aj spýtal, či ju zaujímalo, ako to myslel, ona mi na to však len odpovedala, že takýto je a neriešila to. O rok neskôr otehotnela a dozvedela sa, že jej manžel nikdy nemal v úmysle mať deti, pretože ich neznáša a preto sa s ňou aj rozviedol,” vypovedal kňaz JP Reynolds. Je síce krásne, že ste do seba zamilovaní až po uši, pokiaľ sa však výrazne rozchádzate v dôležitých veciach ohľadom vašej budúcnosti, ukončite to skôr, než bude neskoro.

Všetko je dôležitejšie ako vzťah

Či už je to práca, vaša rodina alebo priatelia, všetko je pre vás dôležitejšie ako váš vzťah? V tom prípade je niečo hrozne zle! Je úplne pochopiteľné, že niektoré situácie vyžadujú vašu pozornosť v istý moment viac ako vzťah, ale ak sa to začne stávať pravidlom než výnimkou, musíte sa potom spýtať sami seba, čo sa deje a čo vám vo vzťahu vadí. Pokiaľ na všetko budete dvaja, budete silnejší a nebudete sa cítiť osamelí.

Nie sú si rovní

Vo vzťahu by nemal byt vodca a ten, čo je vedený. Obe dve strany by mali byť rovné a žiadne “výhry” v partnerstve neexistujú. Aspoň nie v zdravom a spokojnom vzťahu.

583450d842f5d

Jeden z partnerov si nárokuje viac

Často sa stáva, že sa jeden z partnerov a väčšinou to býva žena, v prospech rodiny vzdá svojich snov. Môže to byť vzdelanie alebo aj práca, v ktorej bola spokojná. To je holt bremeno ženy, ale tiež sa stáva, že si potom myslí, že jej muž niečo dlhuje. Takto by to určite byť nemalo! Vo vzťahu, či už ste to vy, kto sa niečoho vzdal, nikdy vám ten druhý nič nedlhuje. Bolo to vaše rozhodnutie a mali ste právo na to, dobrovoľne sa rozhodnúť.

Nedostatok emocionálnej a fyzickej intimity

Nedostatok intimity – a to ako emocionálnej, tak aj fyzickej – znamená to, že je v niečom obrovský problém. Často to býva spôsobené nedostatočnou komunikáciou medzi partnermi alebo nevyriešeným problémom, ktorý nad vami stále krúži. Hovorte spolu, hádajte sa, proste čokoľvek len nemlčte a nerobte, že sa nič nedeje. Je dôležité povedať, čo vám vadí tak rovnako, ako je dôležité povedať tomu druhému, čo pre vás znamená. A pamätajte, emocionálne puto povedie k fyzickej intimite. Všetko je prepojené a všetko spolu vo vzťahu súvisí. Čo dávate, to sa vám aj vráti.