8 potravín, ktoré negatívne ovplyvňujú náš telesný pach!

Zoznam 8 potravín, ktoré vôňu potu ovplyvňujú najviac, nájdete v tomto článku.

Málokto vie, že samotný ľudský pot je vlastne úplne bez vône. Prostredníctvom potu sa však z tela dostávajú von toxíny, soľ, zvyšky liekov a vitamínov, močovina a mnoho ďalších látok. Existujú však aj potraviny, ktoré celkom výrazne ovplyvňujú zápach potu. Zoznam 8 potravín, ktoré vôňu potu ovplyvňujú najviac, nájdete v galérii.

Červené mäso

Vedci vykonali štúdiu, keď mali ženy porovnávať vzorky dvoch pachov. Jeden bol od mužov, ktorí konzumovali červené mäso a ten druhý od vegetariánov. Podľa žien bola vôňa vegetariánov príťažlivejšia, jemnejšia a menej intenzívna.

APE47010d_shutterstock_113432014

Alkohol

Pochopiteľne pohárik vína ničomu nevadí. Reč je skôr o pive a tvrdom alkohole, ktorý ste popíjali celý večer. Zvyšky alkoholu telo totiž vylučuje ešte celý nasledujúci deň spoločne s potom.

europska-unia-alkohol

Paradajky

Je tiež dokázané, že pri konzumácii štyroch a viac paradajok denne alebo aj výrobkov z paradajok, je priamo ovplyvnený aj náš telesný pach.

20523-rajciny-paradajky-zelenina-potraviny-clanok

Cesnak

Ten nielen ovplyvňuje náš dych, ale následne aj pot a moč. Je však ale tiež dokázané, že preto, aby cesnak nejako výrazne ovplyvnil vôňu vášho potu, by ste ho museli zjesť veľké množstvo.

cesnak2