Čokoládový dezert s pudingom, ktorý poteší všetky vaše chuťové bunky

  Ak máte radi sladké, určite si prídete na svoje.

  Máte radi sladké pudingové dezerty? Potom si prídete na svoje!. Je jednoduchý na prípravu, takže ho zvládnu aj začínajúce kuchárky – pekárky. Potešíte ním každú návštevu a aj rodinných príslušníkov. Verím, že recept si uchováte a stane sa súčasťou aj vašej osobnej kuchárky.

  puding1

  Budete potrebovať:

  2 hrnčeky cukru
  4 vajíčka
  2,5 hrnčeka hladkej múky
  1 hrnček mlieka
  3/4 hrnčeka oleja
  2 a 1/4 lyžičky kypriaceho prášku
  1 lyžička vanilkového extraktu
  plnka
  2 balíčky vanilkového pudingu
  700 ml mlieka

  Poleva:

  230 gramov čokolády
  1 hrnček smotany na šľahanie

  Postup:

  Vajíčka vyšľaháme s cukrom a vanilkovým extraktom do peny. Do misky s vajíčkami postupne pridávame po častiach múku. Tú sme si ešte predtým dobre zmiešali s kypriacim práškom.

  puding3

  Pripravené cesto vylejeme na plech, ktorý sme buď vystlali papierom na pečenie alebo sme ho vymastili maslom a posypali trochou múky. Cesto pečieme v rúre na 180 stupňoch Celzia kým nechytí zlatistú farbu. Do hotového a upečeného cesta urobíme dierky.

  puding5

  Medzitým si pripravíme plnku. Uvaríme si vanilkový puding a ak máte radšej sladké môžete pridať aj cukor. Puding necháme trochu vychladnúť a navrstvíme ho na koláč. Celý koláč necháme vychladnúť, ideálne napríklad na balkóne, kde je teraz už ideálna zima.

  puding4

  Pripravíme si polevu. Zmiešame teplú smotanu na šľahanie s čokoládou. Miešame, kým nám nevznikne hustá poleva. Polevu nalejeme na vychladnutú vrstvu pudingu a pekne uhladíme. Necháme ešte trochu stuhnúť a podávame. Dobrú chuť!

  puding6-1