Dobrí ľudia existujú! 5 dojemných príbehov, ktoré vás chytia za srdce

Občas sa nám môže zdať, že v tomto uponáhľanom svete ako by nebol na lásku a dobrotu čas. Ľudia sa starajú predovšetkým o seba a meradlom úspechu sa stávajú peniaze. Aj cez to sa aj v tomto roku našlo množstvo ľudí, ktorých dobré skutky sa dotkli sŕdc tisícov ostatných. Tu máte niektoré z nich.

Upratovanie zadarmo

Debbie prevádzkovala svoju upratovaciu firmu, keď za ňou prišla jedna z jej klientiek, aby jej oznámila, že už nebude môcť využívať služby firmy. Bola jej diagnostikovaná rakovina a ona teraz potrebovala ušetriť čo najviac peňazí, aby pokryla náročnú liečbu. V tú chvíľu sa Debbie rozhodla, že ženám trpiacim rakovinou bude skrátka poskytovať upratovanie zdarma. Ženy sa tak budú môcť naplno venovať sebe namiesto starostlivosti o dom. Od roku 2006 tak pomohli neuveriteľným 19 tisícom žien.

5865049f350f1

Šálka kávy

Vždy, keď si Joe dal raňajky vo svojej obľúbenej kaviarni, zastavil sa na kus reči s Danielom, bezdomovcom, ktorý na ulici predával časopisy. Navyše vždy, keď bolo chladno, priniesol Danielovi šálku kávy. Keď jedného dňa opäť raňajkoval v kaviarni a chcel zaplatiť, dozvedel sa niečo prekvapivé. Servírka mu povedala, že jeho raňajky tu zaplatil práve Daniel, ktorému sa podarilo vyhrať v lotérii asi 20 libier, a týmto chcel Joeovi poďakovať.

586504e7ea210

Pomoc v autobuse

Godfrey, študent z Ontária, išiel autobusom do školy, keď k nemu náhle pristúpil cudzí muž, vzal ho za ruku a sadol si vedľa neho. Godfrey sa najprv cítil trochu vydesený, potom ale spoznal, že muž vedľa neho potrebuje skrátka pomôcť. Ukázalo sa totiž, že tento muž je hluchý a trpí mozgovou obrnou. Zaplnený autobus u neho vyvolal záchvat paniky a on potreboval niečiu podporu, ktorá mu pomôže sa so stresujúcou situáciou vyrovnať.

58650515ce22e

Nezvyčajné priateľstvo

Lindsay má 12 rokov a trpí chorobou zvanou progeria. Ide o zriedkavé ochorenie, pri ktorom ľudské telo starne neuveriteľnou rýchlosťou. Na jednej z akcií, ktorá bola zameraná na pomoc takto postihnutým deťom, sa Lindsay stretla s Davidom, bývalým vojakom, ktorý sa teraz venoval powerliftingu. Tí dvaja si okamžite padli do oka a stali sa z nich nerozluční priatelia.

586504c3442be

Záchranca

Brandon išiel na motorke navštíviť svojho otca, keď si všimol, že pri ceste stojí vodič kamiónu, ktorý bije malého psa. Brandon sa k nim vydal, psa zabalil do svojej bundy a nakoniec si ho aj odniesol. Pomenoval ho Mr. Davidson a dnes sú to priatelia na život a na smrť.

Stretli ste sa aj vy v roku 2016 s nejakým dobrým skutkom? Podeľte sa s nami v komentároch.