Domáce tyčinky Bounty: Potrebujete na nich len 3 ingrediencie a chutia 100 krát lepšie, než tie z obchodu

  Kokosové tyčinky v čokoláde s názvom Bounty určite poznáte.

  Ak máte radi práve toto spojenie a chcete si ich vyrobiť doma, máme pre vás skvelý recept. Dlho som niečo podobné chcela vyskúšať a potešilo ma, že nemusím vytvárať len tyčinky, ale môžem vyformovať aj guľky a taký recept urobiť napríklad aj k vianočnému stolu.

  Budete potrebovať:

  2 ks mliečnej čokolády

  3 hrnčeky kokosu

  1 hrnček salka

  Postup:

  Jednoduchšie to už snáď ani nemôže byť. Kokos si vysypeme do misky a prilejeme k nemu salko. Celé to poriadne premiešame a necháme chvíľu odstáť.

  bounty1

  Pripravíme si plech na pečenie alebo pracovnú dosku, na ktorú dáme papier na pečenie. Z kokosovej hmoty v rukách vytvarujeme tvar tyčiniek, prípadne kto chce, môže vytvarovať aj guľky alebo kocky. Potom je potrebné umiestniť tyčinky aspoň na pol hodiny do mrazničky, aby sa nám s nimi ľahšie pracovalo.

  bounty2

  Medzitým si rozpustíme mliečnu čokoládu a pripravíme si ju do misky. Nemala by byť horúca, skôr by mala byť už trochu vychladnutá. Posledným krokom už je len obaľovanie kokosových tyčiniek v čokoláde.

  bounty3

  Obalené tyčinky opäť naukladáme na plech alebo pracovnú dosku pokrytú papierom na pečenie. Môžeme dať ešte chvíľu do mrazničky alebo chladničky. Dobrú chuť!