Fakty Fakty o mozgu, nad ktorými sa až rozum zastavuje

Fakty o mozgu, nad ktorými sa až rozum zastavuje

Náš mozog je zaujímavý orgán, o ktorom stále ešte všetko nevieme. Pomáha nám vnímať realitu, robiť bežné životné úkony, vymýšľať fascinujúce vynálezy, myslieť v malom a zároveň vymýšľať teórie o vzniku vesmíru. Náš mozog je schopný mnohých vecí, nad ktorými sa nám až rozum zastavuje. 🙂

Vybrali sme pre Vás niekoľko zaujímavých faktov o našej najkomplexnejšej časti tela, ktoré ste možno nevedeli.

1

Náš mozog reaguje na každú myšlienku a nedokáže rozpoznať myšlienky vyvolané predstavivosťou. To je aj dôvod, prečo sú ľudia pozerajúci na svet “ružovými okuliarmi” šťastnejší a prečo naše telo prijíma placebo ako reálny liek.

2

Zväčšovanie pocitu duševného vyčerpania je spôsobené emóciami. Zloženie krvi prúdiacej mozgom počas jeho aktivity ostáva nemenná.

3

Viac ako polovica dnešných myšlienok, sú myšlienky zo včera. To je aj dôvod, prečo je pre pesimistov ťažké zmeniť ich vnímanie sveta. Potrebujú totiž doslova “vyčistiť” mozog a naučiť ho reagovať na pozitívne veci častejšie.

4

Každá myšlienka sa nám premieta do životných skúseností. Napríklad, ak snívate o výlete do Paríža, všade budete vidieť niečo, čo Vám to bude pripomínať. Ak chcete zmeniť svet okolo seba, zmeňte svoje myšlienky.

5