Fotka, ktorá dojíma: Storočný muž drží za ruku svoju umierajúcu ženu

Držať sa za ruky a byť si oporou - aj tak môže vyzerať umieranie

Fotografia sto rokov starého muža, držiaceho za ruku svoju o štyri roky mladšiu, umierajúcu manželku pohla mnohých k slzám.

Na stránkach sociálnej siete Facebook ju nedávno zdieľal redditor, vystupujúci pod nickom RealLiveGirl. Fotku opatril výrečným popisom:

“Moja babička, 96, s dedom, 100, tento víkend niekoľko hodín pred svojou smrťou. 77 rokov manželstva.”

Stáva sa, že keď dvaja ľudia spolu žijú dlhší čas, prepájajú sa spolu na takmer nadpozemskej úrovni. Ľudovo sa takémuto vzťahu hovorí “láska až za hrob”. Ľudský život síce končí, nie však ľudský vzťah. Aj to je čiastočne dôvodom, prečo niektoré páry opúšťajú svet takmer v rovnakom čase, niekedy už do 24 hodín po úmrtí svojej drahej polovičky.

stari-manzele

V čase, keď sme stále častejšie svedkami rozpadu mnohých rodín a vzťahov, nás preto dojíma, keď vidíme dvoch ľudí, ktorí vydržali po svojom boku až do posledných chvíľ života a boli si v nich oporou a útechou. Ako napísal na stránkach Reddit jeden používateľ: “Úprimnú sústrasť. Ale ako úžasný spôsob odchodu zo života! Držať sa za ruku s manželom v teplej posteli a mať najbližších okolo seba …”Áno, smrť môže byť sladká a láska večná.