Zaujímavosti Horšie ako zvieratá: 12 krajín, kde ŽENY považujú len za ODPAD

Horšie ako zvieratá: 12 krajín, kde ŽENY považujú len za ODPAD

Úprimne nás udivuje, že v čase zavádzania pokročilých technológií a dobývaní vesmíru, na planéte ešte prekvitajú barbarské tradície.

Hovoríme o krajinách, kde ženy nielenže nemajú žiadne práva, ale sú tiež dennodenne vystavené násiliu a v niektorých prípadoch dokonca riskujú svoj život. Tu je zoznam krajín, kde ženy nepovažujú za ľudí.

1. Afganistan

Priemerná dĺžka života afganských žien je nízka, tak okolo 45 rokov, milióny vdov prosia o prežitie. Chudoba, ozbrojené konflikty, skoré manželstvo a násilie od svojich mužov a príbuzných – taký je život miestnych žien. Tu je jedna z najväčších úmrtností pri pôrodoch, chýbajú tu lekári. Ale nie je to tak dávno, čo Afganistan bol svetským štátom…

2. Konžská demokratická republika

“Demokratická” je veľmi silné slovo, ženy tu nesmú podpísať žiadny právny dokument bez súhlasu svojho muža, zato povinností majú viac než dosť. A hoci ženy nájdeme v armáde, často sú radené v prvých líniách a ako prvé aj umierajú. Vo veľkej miere sa tu vyskytuje AIDS, prekvitá násilie, obyvateľky Konga často zostávajú s deťmi bez akejkoľvek pomoci.

3. Nepál

V tejto krajine sa musia ženy zapojiť do partizánskych jednotiek, aby chránili seba a svoje domovy. Tam sú vítané skoré manželstvo a pôrody. Z dôvodu existencie chudoby, vyhladovaní obyvatelia nevydržia dlho – dievčatá skoro umierajú. Okrem toho, rodičia predávajú svoje dcéry hneď, ako dovŕšia dospelosť.

women-118

4. Mali

Táto chudobná krajina je známa svojim krvavým rituálom: dievčatá tu podstupujú bolestivú obriezku, mrzačia im genitálie. Miestnym ženám sa v ranom veku obrezujú genitálie, aj proti ich vlastnej vôli. Každé desiate dievča v Mali zomiera počas tehotenstva alebo pri pôrode.

5. Pakistan

V tejto krajine sa ženám nežije dobre, kvôli miestnym obyčajom, ktoré môžu byť veľmi nebezpečné. Ak pakistanské dievča odmietne budúceho ženícha, môže byť poliate kyselinou na tvári, môžu ju zabiť kvôli venu, ukameňovať za cudzoložstvo. Dokázať svoju nevinu je nemožné, a vrahovia môžu byť aj príbuzní – otcovia, bratia.

6. India

V Indii si najviac cenia chlapcov, dievčatá sú tu diskriminované od narodenia: mnohé sa nedožijú dospelosti. V Indii často unášajú malé dievčatá, aby z nich urobili prostitútky. Tieto čísla je ťažko pochopiť – tri milióny ľudí v krajine sa živí prostitúciou – takmer polovica z nich sú deti.