Ich 14 ročný syn spáchal samovraždu. Zanechal ale list, ktorý chcú rodičia zdieľať po celom internete

Daniel Joseph Fitzpatrick si vzal život len krátko po svojich 14. narodeninách. Našla ho jeho 17 ročná sestra Kristen, keď sa 11. augusta obesil. Aj napriek tomu, že boli jeho rodičia Maureen a Daniel st. zdrvení stratou svojho syna, rozhodli sa zdieľať jeho srdcervúci príbeh.

Daniel im však nechal list na rozlúčku, kde im vysvetlil, prečo sa rozhodol ukončiť svoj tak mladý život. Priznal v ňom, že ho jeho spolužiaci a niekdajší kamaráti zo 6. triedy ustavične šikanovali a on to už ďalej nedokázal prijímať.

“… Anthony ma šikanoval ešte s Johnom, Marcom, Josem aj Jackom. Stále dookola a dookola, kým som sa s nimi nepobil. Všetci po chvíli prestali, len Jack sa naštval … a ja som skončil so zlomeným malíčkom,” napísal Daniel v liste na rozlúčku. Jeho kamaráti ho šikanovali kvôli jeho silnej postave. “Vzdal som to. Učitelia s tým aj tak nič neurobia.”

583f3c0698ba4

“Chcel som zverejniť príbeh môjho syna, aby svet videl, čo musel zažívať,” povedal Daniel st., otec chlapca. “Žiadne dieťa by si nikdy nemalo prejsť tým, čím si musel prejsť môj chlapec.”

“Vy ich môžete držať za ruky, uspávať ich každú noc po zvyšok vášho života. Ja ale nie. Vaše malé monštrá mi môjho chlapca vzali, tiež aj mojej žene, jeho sestrám. Danny si toto nezaslúžil, bol to citlivý a dobrý chlapec. Len ho chcem znovu počuť hovoriť “Dobré ráno, ocko” a aby som mu aspoň ešte raz mohol povedať, že ho milujem,” odkázal Daniel st. rodinám chlapcov, ktorí boli v liste uvedení.

583f3c30613f4

Rodina Fitzgeraldových preto dúfa, že zverejnením Dannyho príbehu upozorní na problematiku šikanovania a na jej fatálne následky. Preto nebuďte ľahostajní a slepí k tomu, čo sa deje vašim deťom. Niekedy sa aj hlúpa detská hra môže zvrtnúť v niečo, čo dokáže deťom naozaj ublížiť. Deti vedia byť zlé aj kruté a následky svojich činov si málokedy uvedomujú.