Išiel 16 kilometrov v snehovej fujavici kvôli pracovnému pohovoru. Ani vo sne ale netušil, čo ho tam čaká!

Tento dychberúci príbeh je opäť zo života. Jedná sa o stretnutie dvoch cudzincov, ktorí na seba narazili v priebehu snehovej fujavice. Jeden išiel naproti vlastnej smrti, hnala ho však túžba po živote. Druhému sa naskytla príležitosť tento boj sledovať a pomôcť.

Celý príbeh sa udial počas strašnej snehovej fujavice, v tom okamihu došlo k tomuto osudovému stretnutiu. Reštauratér Art Bouvier bol zrovna na parkovisku pred svojou reštauráciou a snažil sa postupne odpratávať napadaný sneh, ktorého neubúdalo. Z nenazdania sa mu naskytol pohľad na mladíka menom Jhaqueil Reagan, ktorý prechádzal okolo. Spýtal sa ho, kam má namierené v tomto extrémnom počasí. Ten mu odvetil, že sa ponáhľa na pracovný pohovor, ktorý má dohodnutý vo firme vzdialenej 16 kilometrov.

Po chvíľke zbadal, že mladík míňa aj autobusovú zastávku a pokračuje v ceste.

V momente mu došlo, že mladíkovi ide naozaj o jeho existenciu. Nemôže si dokonca ani dovoliť lístok na autobus, ktorý by ho k firme doviezol a musí sám sebe veriť, že strastiplnú cestu zvládne. Jhaqueilova duševná sila a rozhodnosť na Arta nakoľko zapôsobila, že sa rozhodol mladíkovi pomôcť s jeho životnou situáciou a ihneď ho zamestnal vo svojej reštaurácii ako pomocného kuchára …