Muž daroval neznámej žene obličku. Nakoniec spolu skončili pred oltárom!

Takéto príbehy píše sám život.

Dvadsaťsedemročnej Heather Kruger bola pred dvoma rokmi diagnostikovaná rakovina obličiek. Nemala príliš veľa šancí na prežitie a zachrániť ju mohol iba rýchly darca orgánu.

V marci roku 2014 bola u Heather Kruger objavená rakovina obličiek vo štvrtom štádiu. Doktori jej dávali len pár mesiacov života a oznámili jej, že jedinou záchranou môže byť živý darca. Na zozname čakateľov na transplantáciu sa na ňu ani nemusel dostať rad. Kruger bola diagnózou zdrvená a pomaly sa už pripravovala na smrť. Náhoda ale chcela, že sa darca nakoniec prihlásil sám.

Policajný dôstojník z Illinois Chris Dempsey bol práve na obede, keď od vedľajšieho stola začul hovor. Jack Dwyer, bratranec ženy, hovoril o tom, ako je to s jeho sesternicou zlé. Hoci Dempsey vtedy ešte Kruger nepoznal, rozhodol sa, že sa jej pokúsi pomôcť. “Bol som štyri roky u mariňákov a naučil som sa tam od ničoho neutekať. Povedal som si preto: ‘Hej, ak môžem pomôcť, pomôžem.'”

Po absolvovaní testov lekári zistili, že medzi oboma panuje zhoda, a transplantácia preto môže prebehnúť. “Keď mi to vtedy povedali do telefónu, letela som cez celú chodbu k mame a potom sme obe len plakali. Nemohli sme tomu uveriť,” spomína Heather.

chris-dempsey-heather-krueger2-600x338

Pred osudným zákrokom.

V nemocnici sa dvojica prvýkrát stretla. Po zákroku síce mali obaja pooperačné komplikácie, ale nakoniec sa Chrisovo telo aklimatizovalo a to Heatherine zase zdarne prijalo novú obličku. Muž žene následne naznačil, že mu vôbec nič nedlhuje, a ak si to bude želať, nemusia sa ďalej vídať. V tom čase medzi nimi už ale bolo zvláštne puto a obaja zostali v kontakte.

Pravidelne sa potom začali schádzať, až sa z nich stali partneri. Všetko zavŕšila žiadosť o ruku, ktorú Chris urobil vlani v decembri. Svoje áno si pár povedal tento rok v októbri.

chris-dempsey-heather-krueger-600x398

Dvojicu stretlo šťastie, ktoré ani nečakali.

“Premýšľam o všetkých ‘čo keby’, napríklad o tom, čo keby vtedy nebol na obede, alebo čo keby tam vtedy nebol môj bratranec. Našiel by sa niekto iný? Bola by som ešte nažive? Asi mám anjela, ktorý sa o mňa stará. Nech už je svet plný negativity, môj príbeh ukazuje, že je medzi nami stále veľa láskavých ľudí, “uzatvára Heather.