Na ultrazvuku to vyzeralo ako bublina. V skutočnosti išlo matke i dieťaťu o život!

Keď išla Tammy Gonzalez z Miami na ultrazvuk so svojim bábätkom, nečakala, že jej lekár oznámi takúto správu. Na snímke sa objavilo niečo ako "bublina", čo v skutočnosti bolo niečo oveľa horšie.

Presnejšie išlo o nádor nazývaný teratom. Teratomy sú extrémne zriedkavé a priebeh väčšinou končí fatálne. Preto aj lekár Tammy odporučil, aby okamžite tehotenstvo prerušila, pretože je obrovské riziko potratu.

Tammy ale neprestávala veriť tomu, že pre ňu aj jej bábätko existuje nejaká nádej. Riaditeľ nemocnice v Miami, Ruben Quintero, súhlasil s vykonaním chirurgického zákroku, metódou tzv. endoskopickej chirurgie.

586cfcd576b77

Tammy bola počas celého zákroku pri vedomí a pozorovala, ako sa lekár snaží pomocou kamery a chirurgických nástrojov cez malý rez v bruchu dostať až k nádoru, kde sa mu podarilo nádor oddeliť od dieťaťa.

Až do pôrodu bol nádor vnútri maternice, pretože bol príliš veľký na to, aby ho odstraňovali ešte skôr, ako sa bábätko narodí. Až po štyroch mesiacoch po pôrode ešte len lekári uznali za vhodné nádor, ktorý sa počas tejto doby zmenšil, úplne odstrániť.

586cfcafcebd7

586cfcf049c66

Tammy sa narodilo zdravé a krásne dievčatko Leyna, a ako sama Tammy hovorí, je to jej zázračné dieťa. Jedinou pamiatkou na nádor jej zostala malá jazva na pere, ktorá jej ale v živote nijako nevadí a neprekáža.