fbpx
Blog

Máš dobrý pozorovací talent? Tak to dokáž! Nájdi na tomto obrázku mačku do 10 sekúnd

Každý vie, že mačky sú celkom nenápadné stvorenia, ale táto jedna konkrétna je nenápadnejšia, ako ktorákoľvek iná.

Neveríš? Tak hľadaj!

Posnaž sa, ak mačku nájdeš do 10 sekúnd, tvoje pozorovacie schopnosti sú skvelé. Ak do pol minúty, stále si macher. Nájsť túto mačku na tomto obrázku je úloha, s ktorou si neporadí len tak hocikto.

Do toho!

Našli ste? Ak nie, máte smolu 🙂

7 skrytých, no dôležitých súvislostí z Harryho Pottera, ktoré dokazujú, že J. K. Rowling je génius!

 Bláznivá, ale presná fanatička Trelawney

V tretej časti háda jasnovidka a profesorka Trelawney, že sa Harry narodil v zime. To nesedí, Harry sa totiž narodil v júli. Lenže – ako sa dozvieme v závere série – mladý Potter je nechtiac vytvoreným horcruxom, pretože v ňom prežíva časť Voldemortovej duše. A ten sa narodil – hádajte kedy? 31. decembra. Fanatička ako senzibilný človek ten kus Toma Riddla vycítila, a tak si vlastne “tipla” správne.

download (4)

Symbolika zlatej strely

Keď Harry stlačí zlatú strelu, ktorú mu odkázal Dumbledore, objaví sa na nej nápis “Otváram sa na konci”. V príbehu to znamená, že sa Harrymu otvorí v momente, kedy je pripravený ísť na smrť. Má to ale ešte iný význam – bitka o Rokfort v poslednej časti série sa odohrala v roku 1998, čo je zároveň rok, kedy vyšiel diel prvý. Takže sa vlastne celý ten príbeh “otvára na konci”.

POZOR! Prichádza nový systém úsekového merania

 

Meranie rýchlosti je jednou z hlavných úloh policajtov a s tým sa jednoducho musíme zmieriť, nakoľko niektoré úseky si bez nich už ani nevieme predstaviť. No každým rokom akoby cestných kontrol len pribúdalo. Najnovším strašiakom všetkých šoférov je úsekové meranie. Toto zdokonalené meranie však už nebude možné obísť znížením rýchlosti pred radarom!

Je jednoducho zrejmé, že sa policajti najčastejšie objavujú na úsekoch, kde nejde o bezpečnosť na cestách, ale tam, kde je veľká pravdepodobnosť, že sa im podarí namerať čo najviac vodičov. Čím viac nameraných vodičov, tým viac vybraných pokút. Kontroly na „obľúbených“ úsekoch sú však z hľadiska bezpečnosti kontraproduktívne. Neustále sledovanie tachometra, ktoré sa vyžaduje, môže viesť k zbytočným kolíziám a dopravným nehodám.

Maximálne povolené rýchlosti slúžia na to, aby bola na cestách zabezpečená najväčšia bezpečnosť.  Nie vždy však sledovanie rýchlosti znamená bezpečnejšiu jazdu. Stále sledovanie rýchlosti na tachometri, ktoré policajti zvyknú vyžadovať a nabádať k nemu, nie je vôbec bezpečné. Dôkazom je množstvo zbytočných havárií na inak bezpečných úsekoch so zvýšenou premávkou áut, kde policajti často hliadkujú.

Asi každý vodič hľadá spôsoby, ako sa vyhnúť hroziacej pokute za prekročenie rýchlostného limitu. Už niekoľko rokov sú na trhu zariadenia, ktoré pomáhajú vodičom vyhnúť sa pokutám za rýchlosť, na ktoré slúžia tzv. antiradary, ktoré oznamujú, že sa v danom úseku meria rýchlosť. Používajú sa aj laserové rušičky, ktoré znemožňujú nameranie vozidla. Ani s antiradarom si však nemôže byť vodič istý, že ho nenamerali, merače POLCAM nevysielajú žiadne vlny, laserovú stopu, policajti jednoducho dokážu zhotoviť videozáznam, zachytávajúci vodičov priestupok. Na meranie rýchlosti sa používajú aj mikrovlnné merače rýchlosti, laserové zameriavače, mobilné úsekové meranie a stacionárne úsekové meranie. Okrem týchto spôsobov na naše cesty mieri ďalší systém merania!

Ak považujete naše nemocnice za katastrofálne, pozrite sa na tú vo Venezuele!

Myslíte si, že naše zdravotníctvo je v hroznom stave? Skúste sa “mrknúť” na jednu z nemocníc vo Venezuele!!!

Morbídne? V bývalom koncentráku v Litve sa usporadúvajú svadby a večierky

Kopec, ktorý je dnes zarastený trávou a pôsobí romanticky, odkúpila nezisková organizácia Centrum vojenského dedičstva v roku 2009. Od tej doby miesto ožilo. Usporadúvajú sa tu svadby, koncerty, detské tábory, prednášky a konferencie.

Proti takému využívaniu miesta sa ostro vyjadrujú židovské organizácie, ako napríklad Skupina pre pripomínanie holokaustu, ktorá celú vec označila za šokujúcu a nechutnú.

Pevnosť je prístupná, spoločnosť do nej vyberá vstupné, aby sa ľudia mohli lepšie oboznámiť s históriou miesta. Na svojich webových stránkach priamo upozorňuje, že miesto je vhodné pre svadby alebo netradičné párty.

Podľa historikov tu našlo smrť 5000 Židov, čo bolo 90 percent všetkých obyvateľov pevnosti. Najviac ich bolo popravených v roku 1942. Ich hroby boli nájdené pri archeologickom prieskume v roku 2011 a sú označené značkami. Mnoho ľudí považuje preto za absolútne nechutné, že je miesto dnes považované za centrum zábavy alebo propagované, ako vhodné pre svadby. Ľahko by sa mohlo stať, že by svadobčania chodili po hroboch mŕtvych Židov, čo je naozaj morbídna predstava. Litovská vláda však na výčitky médií a verejnosti nijako nereagovala.

Toto tě překvapí: Parfém se má aplikovat úplně jinam, než jsme si dosud mysleli!

Mýlit se je lidské, říká se. Nicméně mýlit se celý život ve způsobu, jakým si člověk aplikuje parfém? I to se dá. Odborníci totiž přišli s pořádně bizarním vysvětlením, z něhož vyplývá, že 99% lidstva “nosí” parfém celý život na špatných místech.

EBbktkpTURBXy9iODFkZmYwYjA3MDE0Y2MyNTAzYjdhNGU2Mjk5NzQwMi5naWaRlQLNAmwAwsM

Pokud patříš k lidem, kteří bez střiku oblíbené vůně nedají z domu ani krok, zbytri pozornost. Vše, co jsme dosud věděli o nošení parfémů je v podstatě jedna velká lež. Proč? Podle odborníků je jeho aplikace na krk a zápěstí, tedy standardní místa na těle, totálně špatným přístupem.

Blázon? Chlapík sa dobrovoľne nechal bodnúť osou s najbolestivejším žihadlom!

Je to asi ten posledný spôsob, ako by ste sa chceli zviditeľniť alebo čím by ste sa chceli živiť. Tento šialenec sa nechal v priamom prenose bodnúť najnebezpečnejšou osou na svete a ochromil si ruku.

Nechal sa bodnúť od hrabalky, čo znie ako celkom roztomilý názov. Anglicky je to však tarantula hawk wasp, čo už napovedá, o aký druh živočícha ide. Hrabalky sa totiž živia pavúkmi. Majú žihadlo, ktoré je schopné ich paralyzovať. Pavúky, vrátane najväčších z nich, majú z hrabaliek a ich žihadiel hrôzu a prakticky sa nie sú schopní brániť. Pavúky lovia len samičky, ktoré do paralyzovaných pavúkov kladú svoje vajíčka. Z tých sa v telách pavúkov vyliahnu larvy a tie ich zaživa rozožerú. Presne týmto žihadlom sa nechal bodnúť Šialený kojot Peterson.

Vězňů ozařoval extrémními dávkami radiace a záměrně jim možné problémy utajoval. Pokusné osoby končily s tělem přerostlým nádory

Během studené války měli NASA, ministerstvo obrany, ale i další vládní instituce kopu otázek a žádné odpovědi. Jelikož si nemohli dovolit zaostávat za SSSR, našli si stroj na výsledky. Byl jím lékař Carl Heller, který vysvětloval, objasňoval a odpověděl. Jako ke svým zjištěním přišel, nikoho velmi netrápilo, nebo se spíše báli odkrýt celou pravdu. S etickým kodexem toho totiž Carlových metody mnoho společného neměli. Za pokusné osoby si vybíral vězně, kterým úmyslně zatajoval několik skutečnosti o důsledcích medicínských experimentů.

old-time-hospital

Dokážete vyriešiť túto hádanku a zistiť koľko je hodín?

Kto by nemal rád dobrú hádanku? Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Zadanie:

Máte nástenné hodiny, ktoré odbíjajú čas. Každú polhodinu udrú jedenkrát a každú hodinu udrú toľkokrát, koľko je práve hodín. To znamená, že keď sú tri hodiny, tak hodiny udrú trikrát, no keď je pol štvrtej tak iba raz. Raz v noci sa zobudíte a nechce sa vám pozerať sa koľko je hodín. V tom hodiny udrú jedenkrát, čo môže znamenať, že je jedna hodina v noci, alebo hodiny odbili niektorú polhodinu. Ako najdlhšie budete musieť zostať hore, aby ste zistili, koľko je naozaj hodín?

clock-1274699_960_720-1-750x422

Na druhej strane nájdete odpoveď, kde si môžete overiť, či ste rozmýšľali správne.

Tak tohle jste rozhodně netušili. Žena může otěhotnět během toho, jak je již těhotná

Pokud jste si mysleli, že když je žena jednou těhotná, tak pak během toho, dokud se její nenarodí dítě, nemůže otěhotnět, tímto článkem vás vyvedeme z omylu. Všichni jsme si mysleli, že něco takového není možné, ale jak se ukazuje, příroda a její cykly nás nikdy nepřestanou překvapovat.

I když to zní jako přitažené za vlasy, těhotenství během těhotenství není vůbec nereálné.