Blog

Neuveriteľne pravdivý TEST o tvojom postoji k životu od známeho psychiatra, ktorý o tebe odhalí všetko

Tento test vyzerá obyčajne, ale zdanie klame.

Má ho na svedomí známy psychiater Sigmund Freud. Dokáže odhaliť vaše najtajnejšie zákutia mysle. S odpoveďami neotáľajte a nepremýšľajte o nich. Pokojne aj zatvorte oči a nechajte sa ponoriť do vašej mysle a popíšte všetko, čo vás ako prvé napadne k otázke. Poďme na to.

nlp

1. Keď sa ponoríš do mora. Čo cítiš?

2. Ideš do lesa a pozriete sa na zem. Čo vidíš? (Tento pocit si zapíšte)

3. Pozoruješ lietanie čajok nad hlavou. Aký to v tebe evokuje pocit?

4. Pozeráš sa na bežiace kone. Aké emócie to v tebe vyvoláva?

5. Si na púšti a je tam múr. Nemôžeš vidieť jeho koniec. Je tam ale malý otvor v stene. Uvidíš oázu na druhej strane. Čo urobíš?

6. Pri putovaní po púšti náhle nájdeš džbán plný vody. Ako sa zachováš?

7. Si v lese v noci stratený. Zrazu uvidíš dom s rozsvietenými svetlami. Premýšľaj o tom, čo budeš robiť?

8. Si v hmle, nemôžeš nič vidieť. Čo je prvá vec, ktorú chceš urobiť?

Čo tvoje odpovede znamenajú, sa dozvieš na druhej strane!

SKUTOČNÝ PRÍBEH: Chlapec si dobre pamätal, kto ho v minulom živote zabil. Čo potom našli pod hromadou kameňov vám vyrazí dych

Príbeh trojročného chlapca, ktorý vám dnes prinášame, sa skutočne stal. Je ale natoľko neobvyklý, že v nás vyvoláva naozaj zmiešané pocity. No, uvidíte sami .

Tento príbeh je, ako sme už písali, je o trojročnom chlapcovi, ktorý pochádza zo Sýrie. Hoci je to ešte malý chlapec, na svoj vek je viac ako vyspelý. Dokáže plynule hovoriť a uvažuje úplne inak, ako ostatné deti v jeho veku. Na tom by nebolo nič zvláštne, chlapca totiž trápilo niečo oveľa horšie. Podľa rodičov to už bolo niečo ako posadnutosť, stále dookola opakoval, že vie, kto ho zabil.

Rodina, v ktorej chlapec vyrastá, patrí ku skupine tzv. Druhí. Je to etnická skupina, ktorá verí v reinkarnáciu, čiže v posmrtný život. Malého chlapca trápili neuveriteľné nočné mory, kde ho niekto zabil sekerou. Tohto človeka údajne priamo videl, vedel kto to je a chcel vraha potrestať. S týmto príbehom prichádzal za svojimi rodičmi každý deň, tí sa aj z tohto dôvodu rozhodli vyhľadať odbornú pomoc.

58766c34e5c43

Rodina i susedia chlapcovi verili, predsa niečo také by si takto malý chlapec len ťažko vymyslel. Navyše sa mu na hlave objavila aj červená škvrna, ktorá práve podľa ich skupiny znamená, že mu bolo v minulom živote surovo ublížené.

Jeho sen bol natoľko živý, že presne vedel, ako ho vrah zabil, kto to je, kde býva a dokonca aj to, kde jeho telo pochoval. Chlapec toto miesto popísal tak detailne, že všetci s istotou vedeli, ktoré miesto aj dedinu myslí.

Rodičia s chlapcom túto dedinu spoločne navštívili. Našli podľa chlapcovho popisu i dom údajného vraha. Chlapec ho bez váhania spoznal a zakričal na neho: “Ty si bol môj sused. Pohádali sme sa a ty si ma zabil sekerou. Viem presne, kam si zakopal moje telo.”

Zvláštní nadpřirozené příběhy z 18. století: Duch zachránce nebo havran, který byl duchem sebevraha

istock-521852581-1

FANTÓM- PTÁK

Kolem roku 1749 vesničané z West Draytonu často slyšeli křik a klepání přicházející z místního kostela. Nikdo si nebyl jistý, kde přesně zvuky vznikají. Bylo také nahlášených mnoho pozorování podivného havrana, který létal uvnitř kostela mezi jeho klenbami. Skupina čtyř mužů a dvou chlapců našla ptáka v presbytáři, odkud se ho snažili vyhnat. Poté co byl krkavec několikrát zasažen holemi, spadl s křikem na zem. V té vteřině jako jeho tělo dopadlo na zem, pták zmizel skupině z očí. Po tomto incidentu byl havran vídaný na svých obvyklých oblíbených místech. Mezi vesničany se říkalo, že pták byl vlastně duchem sebevraha. V té době takový člověk neměl povolen řádný pohřeb, ale mohl dostat aspoň místo na hřbitově. Tak se tam prý ocitla i duše, která se převtělila do ptáka.

istock-496438370-1

DUCH ZACHRÁNCE

Dne 21. prosince 1783 se 62-letý opilec jménem John Thomas vracel domů ve tmě, když nešťastnou náhodou spadl do hluboké jámy. Když si jeho přátelé uvědomili, že John zmizel, snažili se ho najít. John by tam byl možná ještě dlouho. Po asi týdnu si soused, který hledal své ovce, všiml postavu sedící na kope bahna vedle jámy. Soused se přiblížil k postavě, která se najednou rozplynula ve vzduchu. Soused místo pořádně prohlédl, ale muž byl pryč. Najednou zaslechl z jámy hlas. Myslel si, že je to zase jen přelud, vracel se zpět. Naštěstí se hlas ozval z jámy znovu a soused se vrátil a spatřil v jámě nezvěstného opilce. Neví se, kdo byl opilců strašidelný pomocník, ale už se víc neobjevil.

Test vnímania: Čo vidíte na obrázku ako prvé? Odpoveď môže prezradiť niečo neobvyklé

Testy dokážu prezradiť skryté aspekty ľudského podvedomia. Na vykonanie tohto testu stačí len zlomok sekundy.

Pozrite sa na obrázok hore a to, čo vidíte ako prvé, je správna odpoveď vášho podvedomia. Teraz sa pozrite na nasledujúcu stranu, čo odpoveď znamená.

Tato chytrá žena proměnila svou zahradu na hotový poklad! Když uvidíte, co vytvořila, budete to chtít také

1-12-600x314

Moderní design v zahradní architektuře v posledních letech často používá kameny. Malé kulaté, malé hranaté, oblázky, či štěrk. Nejčastěji se používá křemenec, diorit, čedič nebo žula. Tím se však široká škála nekončí. Podstatné je, že architekti pracovali s myšlenkou praktického “zařízení” zahrady a návrhů vnějších sezení na terasách či v altánků. S použitím kamenů se dají stavět opěrné zdi, ale také vytvářet architektonické dekorační prvky.

2-12-600x314 (1)

Nebraňme přírodě žít

Tento způsob je mimořádně rozšířený i proto, že nijak nenarušuje ekosystém a nebrání rozvoji vegetace. Kamenné “sítě” jsou ideální tak do malých zahrad, jakož i na větší prostranství a stále častěji je vídáme i v ulicích. Tato možnost je přitom velmi levná a její výrobu bez problémů zvládnete sami. Domácí kutilové se potěší nové práci a hospodyňky zase novému sezení. Nedáte se zlákat?

Umelci pretvárajú detské kresby na nádherné ilustrácie

Grafická dizajnérka a ilustrátorka Katie Johnson založila The Monster Project v roku 2010.

Projekt stojí na jednoduchom princípe: deti kreslia príšerky a profesionálni umelci ich potom ilustrujú. Johnsonová dúfa, ze projekt povzbudí kreativitu a motivuje mladých umelcov.

Katie Johnson si na učenie o kreativite zvolila zaujímavý prístup. Žiakov základnej školy poprosila, aby nakreslili hocijaké príšerky, ktoré ona nakoniec prekreslila podľa ich návrhov. Z tejto myšlienky tak vznikol tvorivý koncept s názvom The Monster Project. Do projektu je zapojených viac ako 120 profesionálnych umelcov a žiakov základných škôl.

Projekt pomohá deťom rozpoznať silu ich fantázie.

zema

Dodáva im odvahu realizovať ich kreatívny potenciál

wadsworth

Žiaci prvého stupňa základnej školy majú nakresliť príšerky.

wade

Profesionálni grafici ich potom prekreslia.

vasek

Potom prinesú žiakom obidve verzie obrázku a rozprávajú sa o dôležitosti kreativity.

sin

Ben dodržal slovo, ktoré vyslovil dievčaťu s Downovým syndrómom: O 7 rokov neskôr splnil tento sľub!

„Veľa jej priateľov sa jej vyhýbalo, lebo si mysleli, že Downov syndróm je divný. Ale Ben nebol jeden z nich”, hovorí Maryn brat, Tom Lapkowicz.

Ben a Mary študovali na rovnakej základnej škole. Ben bol vždy veľmi nadšené dieťa. Vždy sa staral o Mary a snažil sa ju zapojiť do rôznych záujmových krúžkov. Keď videl, že sa Mary nudí, hneď ju vzal hrať americký futbal. Naozaj si užívala hru. Keď boli v štvrtej triede (na strednej škole), Ben sľúbil Mary, že ju zoberie na maturitný ples.

Keď prišiel ten správny čas, Ben si spomenul na sľub, čo dal Mary a rozhodol sa prekvapiť svoju priateľku. Stál si za svojim slovom a vzal ju na ples.

629405-650-14478666101957921_10206248069744325_3478549492801250141_o

„Ben obnovil moju vieru v ľudí”, hovorí Maryin brat.

630255-650-1447866610trogatelnaya-druzhba-mezhdu-prostym-parnem-i-devochkoj-s-sindromom-dauna_3c46a0407be60a1f00731ab8e9575df2

Benova matka hovorí, že vždy učila svoje deti, aby uprednostnili iných pred sebou, milovali z celého srdca a verili, čomu veria.

Chlapčeka pokrytého zvratkami od opitej matky zachránili policajti. Na stanici v umývadle mu urobili rozkošný kúpeľ

Na policajné veliteľstvo v Západnej Virgínii priviezli policajný dôstojníci malého chlapčeka.

Našli ho na zadnom sedadle auta, ktoré riadila na mol opitá žena – matka chlapca. Ten bol pokrytý zvratkami, najskôr od toho, ako sa jeho mamičke neurobilo z pitia dobre.

Policajti sa zachovali skvele. Chlapčeka odviezli na stanicu a vykúpali v dreze vo svojej kuchynke. Vysušili ho uterákom, dali mu plyšového medvedíka a nakoniec sa s ním pomaznali. Chlapček tak celú záležitosť prečkal bez viditeľnej ujmy a na polícii sa mu zjavne páčilo.

chlapecekpolicajt2

To sa už nedá povedať o jeho matke, ktorá je zatiaľ pod zámkom a čaká ju zrejme obvinenie z niekoľkých menších deliktov. Zrejme vyviazne len s pokutou 1000 dolárov alebo si odsedí pár dní väzenia. Snáď jej dôjde, že je v jej vlastnom záujme sa o svoje dieťa starať, než na neho zvracať.

chlapecekpolicajt1