Padajú vám vlasy? Toto sú najčastejšie chyby, ktoré robíte

  Dedičné vypadávanie vlasov je bohužiaľ mimo vašu kontrolu, a že sa nemáte stresovať? To sa ľahšie povie, ako urobí. Avšak niektoré návyky a chyby, ktoré robíte, vaše vypadávanie vlasov len zhoršia. Máme pre vás teda zoznam vecí, na ktoré si dávajte pozor!

  Účesy

  Či už to je príliš stiahnutý cop, drdol, zapletený vrkoč alebo akýkoľvek iný účes, ktorý vaše vlasy sťahuje, vlasom príliš neprospieva. Všetky tieto účesy postupom času môžu viesť k trakčnej alopécii, ktorá je výsledkom príliš veľkého napätia vo vlasoch a vlasovej pokožke.

  Ako zistiť, že trakčná alopécia u vás už prepukla? Ak si urobíte niektorý z týchto účesov a uvidíte, že niektoré vlásky sú akoby ulomené a trčia, je na čase niečo rýchlo zmeniť! Hlavne nevešajte hlavu, všetko sa dá ešte napraviť! Stačí len, aby ste svojim vlasom dali nejaký “pohyb” a ak sa aj napriek tomu týchto účesov nechcete vzdať, urobte si ich aspoň o niečo voľnejšie.

  Lieky

  Niektoré lieky sú predovšetkým známe svojimi vedľajšími účinkami, ako je práve ono vypadávanie vlasov. Najčastejšie to býva hormonálna antikoncepcia, lieky na krvný tlak, izotretinoín na akné, lieky na zníženie cholesterolu a niektoré antidepresíva.

  Preto sa nebojte opýtať svojho lekára alebo lekárnika, či je strata vlasov vedľajším účinkom vašich liekov. Ak áno a vás vypadávanie vlasov trápi, lekár je schopný predpísať vám iný liek, ktorý váš problém vyrieši úplne rovnako, len vám ostane pár vlasov naviac.

  5837256671a25

  Teplo

  Teplo – ked používate fén, kulmu, žehličku a iné vymoženosti dnešnej doby. Použitím tychto vecí stenčujete vzduchové bubliny, ktore sú vo vnútri vlasov, a preto sú jednotlivé vlasy viac náchylné na vypadávanie.

  V tomto prípade však nejde o vypadávanie vlasov v tradičnom slova zmysle. Vlas totiž nevypadne od korienka, ale v podstate sa odlomí. Preto, ak je to možné, fénujte si vlasy studeným vzduchom a používanie kulmy alebo žehličky obmedzte na minimum. Tiez existuje celá škála prípravkov, ktore vlasy pred teplom ochránia. Bohužiaľ, aj niektoré kefy a hrebene môžu spôsobovať lámanie vlasov, preto sa spýtajte svojho kaderníka, ktorá kefa bude pre vás najlepšia.

  Nedostatok živín

  Pravdepodobne máte nedostatok zelene, vitamínu B, zinku a selénu. Hoci sa jedná o pomerne neobvyklú príčinu vypadávania vlasov, môže sa to stať. Jediným východiskom z tohto problému je skontrolovanie vášho jedálnička, či naozaj obsahuje všetky spomínané živiny a ich odporúčaná denná dávka.

  5837258dc122f

  Farbenie

  Kto by rád neexperimentoval, lenže prechádzanie z tmavo hnedých vlasov do platinovej blond behom pár hodín nie je to pravé orechové. V tomto prípade najviac trpia vaše vlasy. Každá farba v sebe obsahuje chemikálie, ktoré vlasy oslabujú. Ak ste teda náchylné k vypadávaniu vlasov, držte sa svojej prírodnej farby alebo maximálne o odtieň dva iné. Ak aj napriek tomu trváte na tom, že blond je pre vás tá pravá, choďte na to postupne a vlasy dostatočne, počas jednotlivých návštev kaderníka, vyživujte.