Tri pravdy, ktoré by mal o „cisárskych matkách” vedieť každý

  Byť matkou nie je vôbec jednoduché.

  Byť matkou nie je vôbec jednoduché: materstvo sprevádza veľká zodpovednosť, námaha ale aj obrovské odmeny. Toto je dôvodom, prečo chceme povzbudiť tie úžasné ženy, ktoré zažili pôrod cisárskym rezom, aby hrdo nosili ich „značky šťastia”.

  Pôrod cisárskym rezom si vyžaduje nesmiernu odvahu a silu, a len ženy a matky sa s tým dokážu vysporiadať hrdinským a obdivuhodným spôsobom. Tu ponúkame 3 pravdy, ktoré vedia len ženy, ktoré ho absolvovali.

  1. Odvážne čelia dôsledkom chirurgického zákroku

  Môžete si myslieť, že cisársky rez je úplne bežná procedúra, ale v skutočnosti je považovaná za väčšiu operáciu a rovnako, ako ostatné podobné typy operácií, prináša so sebou isté riziká pre matku aj dieťa.

  Navyše, pre budúceho otca alebo iných členov rodiny, je veľmi zložité byť prítomný na operačnej sále počas pôrodu, preto ženy môžu ostať samé, bez ich podpory a plné neistoty.

  Neexistuje lepší príklad zápasu, kde sila, túžba a bezpodmienečná láska vnútorne bojujú so strachom a samotou, s cieľom to všetko pretrpieť kvôli svojmu krásnemu bábätku.

  1. Nevedia či je všetko v poriadku, kým neopustia operačnú sálu

  V takýchto prípadoch riziko nekončí pôrodom dieťaťa. Ako pri každej operácii, doktori nedokážu určiť či je všetko v poriadku pokiaľ nevyprchá anestéza.

  Na dôvažok, je tu ešte detail, o ktorom nevie každý. Počas pôrodu cisárskym rezom je žena pri vedomí – necíti bolesť, ale cíti všetok pohyb, ktorý sa v nej udeje. Je to nepríjemný, rušivý pocit, ktorý dokáže byť traumatický, pokiaľ na to nie je človek vopred upozornený. Ak sa to aj stane, tieto ženy to prežijú so vztýčenou hlavou, lebo vedia aká obrovská je odmena.

  1. Svoje zotavovanie sa prežívajú ako hrdinky

  Keď sa narodí dieťa, svet matky sa začne točiť len okolo neho a splní mu všetko, čo si len zažiada bez otázok. To si vyžaduje predispozíciu a logiku, ktoré sú obe často vyčerpávajúce. A predstavte si to všetko robiť s bolesťou. S veľkou bolesťou a ťažkosťami, ktoré sú v tomto prípade neodvrátiteľnou súčasťou zotavovania sa po operácii.

  Toto ich ešte viac posilňuje – prekračujúc ich prah bolesti a rozvíjanie ich vnútornej sily, ktorá sa dá porovnať len so silou inej matky.

  Bez ohľadu na to, aké je to ťažké, robia to s úsmevom na tvári a všetkou láskou na svete.

  Každá bezsenná minúta, vymenená plienka, úsmev a možnosť držať tú malú rúčku, cítiť ich dych a vôňu práve narodeného bábätka, všetko toto to odôvodňuje. Je to dôvod prečo sú na svete – urobiť tú malú „nadstavbu” seba šťastnou.

  Tlieskame každej jednej tejto matke, ktorá je poznačená jazvou, ktorá im nikdy nedovolí zabudnúť na to, z čoho je. Takže, drahé mamy, noste tú krásnu značku s hrdosťou. Neskrývajte ju, nemaskujte ju, pretože nie každá žena má toto privilégium.